Krkonoše I.

Jedna z mnoha možností, kam se vydat v Krkonoších jsou vodopády (Labský a Pančavský) a pramen Labe. Nejjednodušší je vyjet autem do Horních Míseček, zaplatit parkovné (100kč/den) a buď si vyšlápnout na Zlaté návrší pěšky, nebo se nechat vyvézt autobusem, který pendluje v půlhodinových intervalech (32kč/osoba). Jde o převýšení 400 m, tak zvažte své možnosti. 🙂

Při využití jízdy autobusem:

Cesta Horní Mísečky – Zlaté návrší: 15 minut

Trasa po červené okolo Pančavského vodopádu, Ambrožovy vyhlídky k Labské boudě, dále po modré k Labskému vodopádu, zpět k Labské boudě a po červené (zelené) trase k pramenu Labe a zpět po žluté na Zlaté návrší: cca 7 km, 2-3 hodiny chůze (255 m stoupání)

Labský důl

Ze Zlatého návrší se můžete vydat po červené turistické trase k Pančavskému vodopádu.

Pančavský vodopád

 

Dále okolo Ambrožovy vyhlídky se dostanete k Labské boudě, kde je možné se občerstvit. K Labskému vodopádu se jde po modré trase pod Labskou boudou.

Labský vodopád

K pramenům Labe je třeba se vrátit k Labské boudě a pokračovat po červené a zelené trase. V době naší návštevy toho tam nebylo příliš k vidění, jelikož byl pramen vyschnutý (22.8.2015). Zpět se můžete vydat tou samou cestou nebo využít žlutou turistickou trasu k návratu na Zlaté návrší a udělat tak “kolečko”.

Doporučujeme se vyhnout návštěvě o víkendu, protože to tam trochu připomínalo Václavák…

Krkonoše

Labský vodopád

Bunkr v Krkonoších