Alpy 2011 I.

Úvod:

Byla to naše první větší cesta za hranice na motorkách. V sestavě Tomáš (Honda CBR 1100XX Super Blackbird) a Tomáš (Suzuki GS500F) jsme se vydali do rakouských Alp poznat lepší silnice a navštívit nejznámější průsmyk Alp – Grossglockner Hochalpenstrasse. Plán pro letošní léto byl následující: nejdříve se “oťukat” dvoudenní cestou na Grossglocker a o měsíc později vyrazit na 8 dní přes všechny státy, na jejímž území se Alpy rozkládají.

IMG_0394

 

Den 1.

Sraz u Votic v 10hod., vše bez problémů. Po jídle před hranicema nás čekalo nepříjemné soukání do nepromoků, protože začlo dost pršet. Cíl pro dnešek byl dostat se co nejblíže Zell am See a někde tam rozbalit stany. Projeli jsme Enns, Steyr a v Gmunden proběhlo tankování jak do nádrží, tak do hlavého břicha. Za Abtenau jsem našli pěkné místo na přespání. Přestalo pršet až při rozbalování stanů.

Najeto 498km.

IMG_0369

IMG_0378

IMG_0382

Den 2.

Druhý den jsme dojeli do Zell am See a pokračovali na Gross… V jedné části mlha, po projetí tunelem Hochtor se to roztrhalo a bylo nádherně. Sjeli jsme na druhou stranu do Winklern (tady začal velmi krásný úsek s táhlými zatáčkami) dál přes Spittal, Radstadt, Liezen a Steyr zpět. Rozhodli sme se kvůli dešti pokračovat a dojet až domů.

Najeto 812km.

IMG_0445

IMG_0463

IMG_0432